A lézeres kezelés hatékonyságának feltárása a myofascialis fájdalomcsillapítás triggerpont-terápiájában
A lézeres kezelés hatékonyságának feltárása a myofascialis fájdalomcsillapítás triggerpont-terápiájában
A lézeres kezelés hatékonyságának összehasonlítása a myofascialis fájdalomcsillapítás hagyományos triggerpont terápiás módszereivel.
A lézeres kezelések tárháza szintén rendkívül változatos. Különféle típusú és teljesítményű lézerekkel találkozhatunk. A lézerterápia triggerpontok esetén javítja a lokális mikrokeringést, így hozzájárul a tápanyag- és oxigénhiányos állapot javulásához és segíti az anyagcsere végtermékek elszállítását.
A Journal of Clinical Laser Medicine & Surgery folyóiratban megjelent cikkben a myofascialis fájdalom lágylézeres kezelésének tanulmányozását dokumentálják, egy 830 nm-es, 120 mW-os folyamatos üzemmódú infravörös lézer alkalmazásával.
A cikk leírja, hogy a triggerpontok minden izomtípusban jelen vannak, de leggyakrabban a mozgásszervi rendszerben találhatók. Ezenkívül a fasciában, az ínszalagban, az inakban, a bőrben, a csonthártyában és az ízületekben találhatók. Okozhatja hegszövet, tályogok, műtéti vágások, haematóma, helyi fertőzés, és fertőzött fogszuvasodás. Jellemzően többek között gyulladás, trauma, húzódás, ficam, égési sérülés, sportsérülés, stressz, túlzott napozás vagy ízületi gyulladás okozza ezt az állapotot. kövesse utána
A vizsgálatban 243 beteget vizsgáltak. 25,64%-uknak akut egészségügyi problémái voltak, 74,36%-ának pedig krónikus egészségügyi problémái voltak. (teniszkönyök, atipikus arcfájdalom, térdfájdalom, nyaki fájdalom, befagyott váll, derékfájás, Achilles-íngyulladás, reumás ízületi gyulladás - reumatoid artritis).
A lágylézeres kezeléssel 100%-os fájdalomcsillapítást elért betegek aránya 64,52%, a betegek 60-90%-os fájdalom csillapítás az összes kezelt 14,52%-ánál, továbbá a betegek 3,22%-a esetében 0-10%-os fájdalom csökkenést észleltek.
Az elhúzódó, krónikus esetettel bíró a betegek 24,31%-a ért el 100%-os, a betegek 35,36%-a 60-90%-os, a betegek 3,86%-a ért el 0-10%-os fájdalomcsillapítást.
Az utánkövetés alapján 6 hónappal a kezelés után az akut esetek 14 százaléka, a krónikus esetek 31 százaléka igényelt új kezelést. A fájdalom és a funkcionális fogyatékosság mértéke 6 hónap után kevesebb, mint a fele volt a kezdeti fájdalomszintnek mind akut, mind krónikus betegekben.
A lágylézer terápiával elért myofasciális fájdalomcsillapítás a trigger ponton a feszültség csökkenésével és a mozgásszervi rendszer funkcionális kapacitásának növekedésével járt.
Tapasztalataink alapján előnyös, ha a triggereket naponta kétszer-háromszor kezeljük a legnagyobb hatás érdekében. Ennek eredményeként, ha mozgásszervi problémák vannak, az átélt fájdalmat a túlterhelt izmokban az inaktivitás, a járás és a stressz csökkentése következtében fellépő trigger pontok közvetítik, ez a fájdalom jelentős csökkenéséhez és az izomzat javulásához vezethet.
Az online kiadványban dokumentált kutatásokból és saját tapasztalatainkból arra lehet következtetni, hogy a Smart Laser 340mW és a Smart Laser 930mW egyformán hatékony az ízületi terápia és a triggerpont terápia területén.
A triggerpont terápia egy hatékony és sokoldalú módszer az izom- és myofasciális fájdalmak kezelésére. Története Dr. Janet Travell és Dr. David Simons úttörő munkájával kezdődött, és azóta is folyamatosan fejlődik. A modern kutatások és a holisztikus megközelítések mind hozzájárulnak a terápia sikeréhez és népszerűségéhez. Ha Ön is izomfájdalmaktól szenved, érdemes megfontolnia a triggerpont terápia kipróbálását egy tapasztalt gyógytornász segítségével. És alkalmazza a Smart Laser lágylézer terápiát a triggerpont kezelésekre!
Most minden Smart Laser készülék vásárlásakor egy Triggerpont terápia térképet adunk AJÁNDÉKBA!
Bemutatótermünkben a Hungária körút 73. szám alatt akár azonnal raktárról ki tudjuk szolgálni a lágylézer készülékeket.
A teljes publikáció megtalálható a PubMed The National Center for Biotechnology Information oldalán: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9456632/